Kąpiel Kleopatry, czyli zalety koziego mleka
Nie ma chyba osoby, która nigdy nie słyszała o Kleopatrze i jej odmładzających i upiększających rytuałach, którym się poddawała. Do najpopularniejszych historii należą te o jej słynnych kąpielach w kozim mleku i miodzie – podobno to właśnie te kąpiele sprawiały, że jej skóra pozostawała idealnie gładka i jasna, a przy tym jędrna. Czy kąpiele w mleku naprawdę miały na nią aż taki wpływ? Nikt nie jest w stanie tego stwierdzić, jednak właściwości mleka doceniane są do dzisiaj – można nawet powiedzieć, że przeżywają swój renesans. Wszystko to zasługa cennych składników – kąpiel w kozim mleku dostarcza skórze wielu protein, wapnia, witamin z grupy B oraz licznych składników mineralnych. Kwas mlekowy zawarty w mleku silnie nawilża skórę, wygładzając ją.
Kąpiel w kozim mleku
Wiele kosmetyków do twarzy i ciała bazuje dzisiaj na mleku – najpopularniejsze są balsamy i kremy do rąk i stóp, jednak można znaleźć też inne preparaty zamierające mleko – żele pod prysznic, płyny do kąpieli czy kremy na dzień. Temat mleka szybko podchwyciły też oczywiście różnego rodzaju SPA oraz Wellness & SPA – w ich ofercie bardzo często można znaleźć na przykład kąpiel w kozim mleku, czyli dokładnie ten zabieg, który miała stosować kiedyś sama Kleopatra. Wśród efektów, których możemy się spodziewać po takim zabiegu wymienia się najczęściej mocne nawilżenie, ujędrnienie i wzmocnienie skóry, a także odnowę płaszcza lipidowego skóry oraz to na czym tak zależało Kleopatrze – spowolnienie starzenia się skóry.
W domu czy w spa?
Zabiegi z wykorzystaniem mleka można spokojnie stosować w domu, już nawet przemycie twarzy ciepłym mlekiem na pewno poprawi nieco kondycję naszej skóry. Dobrą opcją są też domowe odżywki na włosy oparte na mleku i miodzie. Wystarczy wymierzać te dwa składniki, podgrzać i nałożyć na włosy na kilkanaście minut. Warto też jednak wybrać się na taką prawdziwą kąpiel w kozim mleku do spa, gdzie nic nie będzie przeszkadzało, wszystko będzie przygotowane, nic tylko się odprężyć. Jedno na szczęście nie wyklucza drugiego.