Licówki- drugie życie twoich zębów
Częściowy, nieestetycznie prezentujący się ubytek zębowy? Trudne do usunięcia przebarwienia lub wymagający korekty kształt zęba albo zbyt rzucające się w oczy przerwy między zębami? Wszystkie te problemy można skutecznie rozwiązać, stosując licówki. Są to cienkie, transparentne uzupełnienia protetyczne, naklejane na przednie powierzchnie zębów. Najważniejszą ich właściwością jest wytrzymałość, odporność na ścieranie oraz doskonała kompatybilność z tkankami przyzębia. Jest to skuteczny i mało inwazyjny zabieg, przynoszący doskonałe efekty. Pozwala uzyskać szybką i efektowną poprawę stanu uzębienia przy jednoczesnej minimalnej ingerencji w tkanki stałe zęba. Tego typu zabiegi wymagają precyzji i doświadczenia ze strony stomatologa. Gdy potrzebny jest zaufany gabinet, wykonujący licówki Wrocław czy Łódź łączą profesjonalną jakość usług stomatologicznych z ich przystępnymi cenami.
Najczęściej licówki wykonane są z porcelany, półprzezroczystego i wytrzymałego materiału, który barwą, połyskiem i stopniem odbijania światła odwzorowuje szkliwo zębów. Nie podlegają przebarwieniom i zmianom próchniczym. Materiały, z jakich licówki mogą być wykonane to akryl, kompozyt, ceramika i porcelana, warunkujące różne parametry fizyczne, a tym samym estetyczne licówek.
Przygotowanie do zabiegu obejmuje badanie stomatologiczne oraz zdjęcie panoramiczne (RTG) i cyfrowe uzębienia. Wymagane jest całkowite wyleczenie wszystkich zmian chorobowych. Kolejne etapy to pobranie wycisków uzębienia oraz wykonanie odlewów i czasowych licówek, wykorzystanych do wizualizacji efektu pacjentowi. W czasie następnej wizyty stomatolog dokonuje szlifowania zębów- ten zabieg, wykonywany w znieczuleniu miejscowym, polega na usunięciu ilości korony zęba odpowiadającej grubości płytki porcelanowej. Po pobraniu kolejnego wycisku zakładane są licówki czasowe, pełniące funkcję ochronną. Po ostatecznym wymodelowanie licówek porcelanowych, dochodzi do ich cementowania. Na tym etapie istotny jest dobór koloru cementu łączącego płytkę z zębem. Wskazane jest stosowanie cementów o dualnym charakterze, wiążących licówkę zarówno na drodze chemicznej, jak i światłoutwardzania- gwarantuje to długotrwały efekt.
Jakie są przeciwwskazania do tego typu zabiegu? Licówek nie zakłada się u osób z krótkimi zębami lub zębami z nieodpowiednią ilością i jakością szkliwa, przy obecnych chorobach dziąseł i przyzębia lub wybitnych skłonnościach do próchnicy. Także pacjenci z parafunkcjami zgryzowymi (np. zgrzytaniem zębów), mogą spotkać się z odmową leczenia.
Tego typu leczenie wymaga dużego doświadczenia, zarówno na etapie dopasowania kolorystycznego licówki, jak i jej ukształtowania tak, by nie powodowała urazów czy niekorzystnych zmian trwałości i wyglądu licówki. Tylko renomowany gabinet z dużą praktyką zapewni bezbłędny przebieg takiego leczenia. Gdy chcesz wykonać licówki Wrocław, Gdańsk czy Kraków, z dużą liczbą profesjonalistów są doskonałym miejscem docelowym. To miasta, których uniwersytecki charakter sprzyja dostępności wszelkich usług medycznych, powodowanych rozwojem miast i ciągłym napływem nowych mieszkańców. Gwarantuje to dynamicznie rozwijający się rynek usług dentystycznych i ich wysoką jakość.