Wyprzedaże
Sporo osób w grudniu planuje mnóstwo wydatków, związanych ze zbliżającymi się świętami oraz sylwestrem. Sprawia to, że budżet dość drastycznie się kurczy. Są osoby, które nawet zapożyczają się tylko po to, aby przez kilka dni żyć w obfitości.
Po tych kilku dniach handel obumiera, a pracownicy sklepów głowią się w jaki sposób przyciągnąć klientów. Nie jest to jednak łatwe, bo jeśli ludzie nie maja pieniędzy nie kupią nic oprócz tego, co jest dla nich niezbędne, w branży spożywczej, nie ma więc większych zmian w obrotach, ale za to sklepy odzieżowe i obuwnicze, przeżywają w styczniu i lutym mały kryzys, który kończy się około marca, wraz ze zbliżającą się wiosną.
Większe sklepy nie mogą pozwolić sobie na spadek obrotów, ponieważ mają wysokie koszty prowadzenie działalności, przyciągają więc konsumentów obniżkami cen, które naprawdę są opłacalne. Bywa, że w styczniu możemy kupić dobrej jakości produkty w śmiesznie niskich cenach. Ten zabieg handlowy pozwala również przygotować magazyny i półki sklepowe na przyjęcie nowej, wiosennej kolekcji.
Dobrze jest już miesiąc wcześniej rozważyć, co będziemy w styczniu kupować, na ten cel warto odłożyć sobie wcześniej trochę gotówki. Wszystko oczywiście w zależności od potrzeb.
Jest to również dobry czas na kupowanie elektroniki, ponieważ producenci szykują znowu nowe, lepsze modele i te odrobinę starsze można kupić w cenach, które są bardzo korzystne i okazyjne.
Styczniowe wyprzedaże to dobry moment na kupno zimowych butów, kurtki czy płaszcza. Zwykle odzież zimowa jest droższa niż letnia, warto dlatego ją kupować w momentach, kiedy ceny są obniżane. Pozwoli nam to zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. W zależności od tego, czy chcemy zaopatrzyć na takiej wyprzedaży wszystkich członków rodziny czy tylko siebie.
Można również poszukać produktów na prezent i rzeczy, które są dość uniwersalne i mamy pewność, ze będziemy w nich chodzić. Dobrze jest wygospodarować sobie jeden cały dzień na takie polowanie na okazje. Nie chodzi oczywiście o to, żeby kupować pod wpływem impulsu. Dobrze jest przemyśleć każdy zakup lub wcześniej przygotować listę, w której określimy, jakie produkty są priorytetowe, a które możemy kupić tylko przy określonym spadku ceny.